Monday, June 08, 2015

Esimesed tibukesed - aprill-mai-juuni!

Puhkasin laagrist välja, käisin koormustestil, kus anti hooajale roheline tuli. Tegin isegi mõned rekordid, mille üle on hea meel. Nagu ma juba harjunud olen, siis alustasin ka see hooaeg üksikaladega - rattasõitude ja jooksudega. Kiire ülevaade, kuidas läks :)

Kõrvemaa Kevadjooks 16 km. 

Esimene start läks kohe väga hästi. Jooksin oma Kõrvemaa jooksu rajarekordi. Viimati jooksin seal nii kiirelt aastal 2009. Seekord siis ~20 sek kiiremini ja varuga. Üldiselt oli võistluskäik tavaline ja minu jaoks veidi igav. Head meelt tegi see, et suutsin kõrgel pulsil kannatada ja ei tõmmanud ennast kinni. Jooksin alguses väikses grupis, mis tõusudel lagunes. Korraks oli minulgi raske ja märkamatult tuli ~15 sek vahe sisse. Taastusin ja suutsin ennast taas tööle saada. Püüdsin ees jooksnud Allar Soo kinni, kelle polnud kõige parem päev vist. Leppisime kokku, et teeme pigem koostööd ja ei hakka üksteist üle mängima. Viimased kilomeetrid pigem kindla peale ja finishis sai ühe ilusa pildi.

Kokkuvõttes: 57:59, 14.-15.koht.

Vooremäe Rattamaraton

Esimene ratta start ja kohe metsa. Ilm oli niiske ja jahe, seega enesetunne mingi mega hea ei olnud. Väga suurt eesmärki ei seadnud, tahtsin lihtsalt tugevalt läbi sõita. Startisin kolmandast grupist (300+), seega oli mul väike eelis, juhul kui saan esimesed kätte, siis olen puhtas ajas juba neist ees. Alguses olin tugev ja jaksasin pidevalt positsiooni parandada, kuid mingi hetk kustus mu tuluke ja läks raskeks. Vooremäel tiksusin juba omas taktis ja viimased 10 km olin valmis kella kinni panema. Täiesti tühjaks võttis.

Kokkuvõttes: 107. koht.

Kuusalu Rattaralli

Esimene grupisõit. Plaanis oli teha ühtlane tugev sõit, kuid mitte väga ennast väsitada, sest tahtsin järgmisel päeval Tartus kiire jooksu teha. Oli ju Kõrvemaal väga hästi läinud, seega lootsin ka seal head tulemust.

Jõudsin nibin-nabin esimesse gruppi ja siis lihtsalt hoidsin ennast seal peidus. Teadsin, et tõusul ja seejärel lagedal küljetuules pannakse gaasi ja tahtsin selleks valmis olla. Esimene ring ei olnud suurt probleemi kaasa minna. Sattusin õnneks õigesse kohta. Teisel ringil olin tõusul liiga taga ja küljekas nõudis juba suuremat pingutust. Õnneks ka seekord pundis sees. Kolmas ring olin arvamusel, et ehk hoitakse finishiks, kuid ma eksisin suurelt. Taaskord valel possal ja enam padruneid ei jätkunud. Olin saba peal, kuid vaikselt sai kõik otsa.

Tagant tulid abimehed ja kui algselt oli mõte, et lõpus väga ei punni, siis kahjuks ei jäänud muud üle, kui pidi lõpuni karuselli panema. Kokkuvõttes rahul, kuna esimene start maanteel ja suures plaanis olin parem kui varem.

Kokkuvõttes: 69. koht.

Tartu Jooksumaraton

Kuusalu Rattaralli järgmisel päeval olin taas stardis. Lihased tundsid ennast hästi aga mootor oli väsinud. Kuusalu küljetuul oli oma jälje jätnud. Võrreldes Kõrvemaaga oli pulsis 5-7 lööki puudu. Lihtsalt ei suuda kõrge pulsiga liikuda. Olin koos Teppani ja Kõivuga, kõik sujus. Kuniks Kõiv otsustas ühe kilomeetri joosta 10-15 sek kiiremini ja mina ei suutnud sellele reageerida. Jäingi sinna üksi omas taktis tiksuma. Lõpus veidi kogusin ennast ja tegin viimased kilomeetrid taas tugevalt, kuid sisuliselt olin pettunud. Vorm lubanuks joosta 2-3 min kiiremini, kuid eelmise päeva tegevused tõmbasid sellele kriipsu peale.

Kokkuvõttes: 1:25:55, 22. koht

Kuusalu Rattamaraton 

Teine start metsas ja rada oli minule loodud. Tehnilist osa oli vähe ja sisuliselt sai igal pool jõuga läbi sõita. Sõit toimus enamuselt grupis, kuid raskemad kohad vähendasid sõitjate arvu senikaua, kuni meid oli järel umbes kümmekond. Sõitsin välja oma EC parima tulemuse, kuid viimastel kilomeetritel tegin paar viga, mis jätsid mind grupi lõppu ja läksid mulle maksma umbes kümme kohta. Kokkuvõttes olin rahul, kuna suutsin kogu distantsi vajutada. Nagu arvata oli, jõudsin kolmandaks stardiks vormi.

Kui Vooremäel startisin kolmandast grupist, siis Kuusalus juba teisest grupist (100+) ja Kalevipojal saab mu koht olema esimeses grupis (kuni 100). Mis ühelt poolt on mõnus dünaamika, kuid nüüd tuleb Kalevipojas juba stardist hakata reaalselt kohe sõitma. Pole aega soojenduseks!

Kokkuvõttes: 62. koht.

Elva Rattaralli

Teine grupisõidu start. Pidulikus alguses jäi endale omaselt liiga taha ja kui pauk käis ja võistlus küljekale keeras, olin India pundist ka taga pool. Õnneks leidsin kohe endale paar tugevat sõpra kellega hakkasime esimesi jälitama. Ühtpidi on hea meel, et suutsin taas endast nii palju anda ja näha oma reaalseid piire, kuid see kõik tuli oma hinnaga. Esimesed ~15 km oli keskmine pulss üle 160, kuhu sisse jäi ka pidulik start. Hiljem kella uurides nägin, et suutsin  sõita 164-167 keskmise pulsiga, mis on minu puhul põhimõtteliselt nagu jooksmine. Arvestades, et rattas on lävi ~5 lööki madalam, siis sõitsin sisuliselt anaeroobses.

Mingil hetkel, kui jalg enam ringi ei käinud, sain aru, et minu piir jookseb täna siit. Loobusin tagaajamisest, taastusin ja jõin. Väga pikalt ei pidanudki ootama, kui tagant tuli järgmine punt, kus ma lõpuni sõitsin. Eest kukkus meile kümmekond meest veel juurde, seega võimalik,et ees olemine oleks mulle niikuinii liiga raskeks osutunud. Paaril korral proovisin enda elu huvitavaks teha, sõitsin mõne paarilisega eest, kuid see kõik oli lõpuks tühi pingutus.

Keha oli väsinud ja tundsin, et nädala pärast toimuv Tartu Rattaralli ei saa mulle kerge olema.

Kokkuvõttes 104. koht.

Tartu Rattaralli 

Kartsin hullemat, kui asi tegelikult oli. Start õnnestus ja enda arust liikusin pidevalt ettepoole. Koguaeg oli tunne, et grupp on veel täitsa ühtses joones. Kuid kohe kui Tartust välja saime, oli vahe juba paarkümmend meetrit ja sisuliselt oli rong läinud.

Alpha Baltic hoidis grupi ees tempot, samas vahel tegid elu paljudele raskeks, tõmmates küljekatega tee äärde. Läbi selle toimus loomulik filtratsioon ja punt muutus pidevalt väiksemaks. Püüdsime Jõgeval ühe suurema mahajääjate pundi kinni ja mõned kilomeetrid hiljem nägin, kuidas Ain-Alar paremalt vaikselt eest ära libiseb. Sellist võimalust ei saanud kasutamata jätta, ootasin natuke ja siis läksin järgi. Algas paaris temposõit, mis kestis ~15 km. Kahju, et tagant kedagi juurde ei tulnud, arvan, et meil oleks olnud reaalne variant kuni lõpuni eest ära olla, sest grupp ei liikunud nii kiirelt.

Vahetult enne Luunjat testis Alpha Baltic meid uuesti ja seekord isegi eduga, oleks nad edasi sõitnud. Kuna neile keegi väga appi ei läinud, saime nad uuesti koostööd tehes kätte. Lõpp oli suht tavaline, viimased kilomeetrid olid kõik härga täis, korraks isegi tekkis variant ette veereda, kuid kogu see möll oli seal liiga kaootiline, seega jäin oma nahka hoidma.

Tagasi vaadates läks nii nagu pidi. Oleks ma peagruppi jõudnud, siis kes teab, võibolla oleks mu hooaeg saanud kukkumise näol mõnusa põntsu. Kuna peagrupp läks seejärel vähemalt kolmeks, viimased saime Jõgeval kätte ja keskmistega jäi finishis vahe ~2 min, siis mis Sa hing veel tahad.

Seal grupis, kus ma olin, sain ma turvaliselt oma kohta hoida ja läbi selle ühtlase tugeva sõidu, mida mul oligi vaja, arvestades Valg Half-Ironmani.

Kokkuvõttes 235. koht.

Kalevipoja Rattamaraton 

Läksin starti madalate eesmärkidega. Kuna olin heade tulemuste tõttu tõusnud juba teise gruppi (50-100), siis mõtlesin alguses ennast pigem tagasi hoida ja siis võistluse teises pooles tugevamalt sõita. Start õnnestus ja suusaradadel suutsin ilusti vooluga kaasa minna. Kruusakatel läks raskeks ja otsustasin siis omas taktis liikuda. Ilge hooga möödus minust Ain-Alar, kellele seekord saba peale hüpata ei soovinud.

Edasi sattusin punti, mis sobis mu plaanidega. Umbes poolel maal tundsin, et võib natukene peale keerata ja hakkasin vaikselt ülespoole liikuma. Peale viimast tõusude tsüklit saime neljakesi suuremast grupist minema ja suutsime nii püsida kuni finishini. Lõpus oli üllatus suur, kui kuulsin, et olin end taas sinna ~60 juurde sõitnud. Keskmine pulss oli selle rattahooaja kõrgeim, kuid enesetunne vast kõige parem.

Kokkuvõttes 67. koht.

Edasi olen nüüd täielikult triatloni lainel. Stardin Valgas EMV poolpikas ja Tartu Mill triatlonil. Mõneks ajaks rattavõistlustel ei stardi. Võimalusel teen mõned lühemad jooksuvõistlused.

Hea meel, et tervis on korras! Teen taaskord hetkel ühe lühema Intervall Hüpoksia kuuri, kuni 10 X, et olla Valgas heas hoos. Kokku olen teinud IHT see ettevalmistus kolmel korras, üks pikk kuur talvel, üks lühem enne laagrit ja nüüd siis kolmas, enne Valgat ja Tartu Milli.


Teisi pilte saab vaadata www.sportfoto.ee "Priit Ailt" :) 

2 comments:

  1. Kui teil on kogu teie kehas Herpes, näiteks palavik, hsv või katusepõlv, siis sa tead, mis see on, et jääda valu ja ebamugavustunde juurde, mida herpes pakub. Ma ei pea teile ütlema, kui fantastiline oleks leida midagi, mis toimib nii hästi, et te ei pea enam kartma stressi või puhangu pärast, Dr Itua taimne ravim ravib minu herpese kahe nädala jooksul pärast seda, kui see on tõeline ja loomulik taimset ravimit ei ole kõrvaltoime, põhjus, miks ma kirjutan, on see, et ma lubasin dr Ituale, et jagan tema taimset tööd maailmale, et näha, et Herpes ei ole enam suur asi. ... HIV, Hsv 1/2, B-hepatiit, diabeet, mehed / naine viljatus, loterii õigekirja, Copd, vöötohatis, fibroid, fibromüalgia, maks / neeruflamootia, epilepsia, astma. Siin tema kontakt ... drituaherbalcenter@gmail.com/Whatsapp Telefon + 2348149277976. Ma maksin tema taimsete ravimite eest ja saatsin selle kullerteenuse kaudu, mille ma selle kiirelt ja kasutan.

    ReplyDelete
  2. Tahan kiiresti ihaldada teie järeleandlikkust ja juhtida teie tähelepanu Lääne-Aafrikast pärit dr Jamesile kutsutud võimsa ravimtaimede arstile, kes suutis kõigest 21 päevase kontakti jooksul 15 aastat HIV-st välja ravida, kuna ARV-de tarbimine ei toimi, kuid sain selle paksuke, surfasin Internetis HIV-i ravimtaimede alternatiivide uurimisel, kohtasin proua Stephanie Browni, Lori Hirsti, Trisha Nelsonit ja Richmond Kellyt ning teisi nende tunnustuse ja tunnistuste kohta selle kohta, kuidas dr James neid ravis, Vähk, HIV / AIDS, Alzheimeri tõbi ja B-hepatiit koos taimsete ravimitega. Kõhklemata tekkis mul huvi ja võtsin ühendust sama dr Jamesiga tema e-posti aadressil (drjamesherbalmix@gmail.com), rääkisin talle oma HIV-ist ja oma andmetest, ta ütles mulle, et ärge kartke, et ta mind ravib, ja ta andis mulle ka garantii, palus mul maksta esemete eest, mida ma tegin. 2 päeva jooksul, kui ta saatis oma ravimtaimede segu ravimit SPEED POST COURIER SERVICE kaudu, mis toimetati minu postkontorisse 4 tööpäeva jooksul. Hindasin tema ausust. Kasutasin tema taimset jooki 21 päeva nii, nagu ta seda määras, uskuge mind, kuigi ma sain HIV-i terveks, kui nad kõik ütlesid, et HIV ei saanud püsivat ravi. HIV / AIDS-i saab ravida, kui taimset ravimit kasutab õiges vahekorras hea ravimtaimearst nagu ravimtaimest andekas mees James. Mul on vähe sõnu, et teda tänada, ja olen kasutanud seda vahendit, et temast kogu maailmale rääkida. Tema tõeliselt hämmastav ja lahke, aidates kõigil haigetel patsientidel tervislik elu taastada, ei võta ta tasu. Ainult väike tasu taimse ravimi saatmise kohta teile kõikjal maailmas. Ta ütles mulle ka, et ta ravis selliseid haigusi nagu Alzheimeri tõbi, voodimärgav ravi, skisofreenia, vähk, skolioos, põievähk, pärasoolevähk, rinnavähk, neeruvähk, leukeemia, kopsuvähk, nahavähk, emakavähk, eesnäärmevähk , Fibromüalgia, sündroomi fibrodüsplaasia, epilepsia Dupuytreni tõbi, diabeet, tsöliaakia, ataksia, artriit, amüotroofiline lateraalne skleroos, adrenokortikaalne kartsinoom. Astma, allergilised haigused. Hiv_ AIDS, herpes, põletikuline soolehaigus, KOK, diabeet, võtke temaga ühendust e-posti teel: drjamesherbalmix@gmail.com uskuge mind, te tunnistate kindlasti nagu mina.

    ReplyDelete